اخبار

حسن روحانی پیروز انتخابات شد

حسن روحانی پیروز انتخابات شد

شمارش آرا در شعب مختلف با حضور نمایندگان وزارت کشور، ‌ هیئت نظارت و هیئت اجرایی و نیروی انتظامی، ناظران صندوق و تیم اجرایی برگزار کننده انتخابات ریاست جمهوری رو به اتمام است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۸ صبح دیروز (جمعه ۲۹ اردیبهشت) در سراسر کشور با دستور وزیر کشور آغاز شد و در برخی حوزه‌های رای‌گیری تا ساعت ۲۴ ادامه یافت.

۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت بودند که از این تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر رای اولی به حساب می‌آمدند. بیش از ۶۳ هزار شعبه و ۲۰۰ میلیون تعرفه رای برای برگزاری این انتخابات آماده شده بود. همچنین ۱۶۰ هزار نیروی نظامی و انتظامی مسئولیت تامین امنیت انتخابات را برعهده داشتند. حدود یک و نیم میلیون نفر عوامل اجرایی و نظارتی و ۷۰ هزار بازرس نیز برای برگزاری انتخابات مهیا شده‌ بودند. در ۱۴۱ شهر هم انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد. انتخابات ریاست‌جمهوری علاوه بر ایران در ۱۰۲ کشور و ۱۳۲ نمایندگی ایران در خارج از کشور برگزار شد.

 

        آمار نهایی انتخابات اعلام شد: 

       بیش از ۴۱ میلیون رای شمارش شده و الگوی آرا با پیشتازی روحانی جریان دارد 

۱۴:۰۰ |   بر اساس نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی ۵۶٫۹ درصد آرای شمارش شده را به دست آورده و آقای ابراهیم رئیسی ۳۸٫۵ درصد آرای شمارش شده را از آن خود کرده است.  نتیجه شمارش آرا به این شرح است:

مجموع آرا: ۴۱میلیون و ۲۲۰ هزار و ۱۳۱ نفر

حسن روحانی: ۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ نفر

ابراهیم رييسى: ۱۵ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۴۴۹ نفر (۳۸٫۵ درصد آرا)

مصطفی ميرسليم: ۴۷۸هزار و ۲۱۵نفر

مصطفی هاشمى طبا: ۲۱۵هزار و ۴۵۰نفر

آرای باطله: یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۲۵۹ نفر

پاسخ دهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *